Wykres Bitcoin’a „difficulty ribbon“ nie był tak byczy od marca

Von | 17. Oktober 2020

Trudności Bitcoin kompresja wstęgi wyrwał się z trendu niedźwiedzia, w którym jest od marca katastrofy koronaawirusowej.

Bitcoin (BTC) po prostu potrzebuje historii, aby się powtórzyć  aby zobaczyć znaczący wzrost cen, zgodnie z dwoma wskaźnikami, które teraz przerzucają się na byka.

28 września Glassnode zauważył, że trudna kompresja wstęgi Bitcoin’a po raz pierwszy od marcowej katastrofy koronaawirusowej wyrwała się z zielonej strefy „buy“.

Glassnode wskazuje na „znaczące“ wzrosty cen BTC

Trudna kompresja wstęgi jest oparta na wstęgach trudności, metryce opracowanej przez statystyka Willy’ego Woo jako sposób pomiaru optymalnych czasów zakupu Bitcoin.

Wstęgi używają prostych średnich wartości ruchomych dla trudności górniczych, kontraktując, ponieważ górnicy sprzedają BTC w celu zrównoważenia kosztów, a następnie kapitulują, często na końcu rynków niedźwiedzich. Pozostawia to silniejszych górników, a następnie następuje ożywienie cenowe, a następnie wzrost.

Kompresja dodaje odchylenie standardowe do mieszanki, co pozwala analitykom na ilościowe określenie kompresji wstęg i ustalenie, kiedy wejść na rynek jeszcze bardziej precyzyjnie.

„Trudna kompresja wstęgi ma tendencję wzrostową i wyłamała się z zielonej strefy zakupów po raz pierwszy od marca“, skomentował Glassnode dane na Twitterze.

„Historycznie, były to okresy charakteryzujące się pozytywną dynamiką wskazującą na znaczny wzrost cen $BTC“.

Woo zgodził się, dodając, że wstążki trudności były „bardziej wiarygodne osobiste ulubionych“ wśród Bitcoin metryki ceny. Powiedział, że inwestorzy BTC powinni przygotować się na „wielki Q4 2020“.

Bitcoin trudności wstęgi kompresji historyczny wykres pokazujący przebicia strefy zakupu. Źródło: Glassnode

145,000 dolarów do 2022 roku?

Kolejnym wykresem robiącym rundy na kryptocurrency Twitterze w tym tygodniu jest indeks walutowy wolumenu spot od BitWise.

Okresy śledzenia w historii cen BTC od najniższych do najwyższych na tle cykli zmniejszających się o połowę, wykres obecnie daje silne wskazanie, że BTC/USD zmierzają w górę o rząd wielkości do roku 2021.

Do końca następnego roku, jeśli historyczne zachowanie się powtórzy, rynek może handlować bliżej 150 000 USD niż 10 000 USD.

Jak donosi Cointelegraph, oczekiwanie nadal budować wokół Bitcoin zgodny z historycznym precedensem i uruchomienia z obecnego zakresu, który zakończył się na 12.500 dolarów. Czynniki takie jak siła dolara utrzymują optymizm w ryzach, ale są w sprzeczności z podstawami sieci, w tym trudności, która jest w każdej chwili wysoki.